Usługi medyczne

Peeling medyczny

Peeling medyczny to skuteczny sposób na odmłodzenie skóry poprzez naturalne pobudzenie jej do działania. Jest on szczególnie polecany osobom, które chcą uzupełnić codzienną, domową pielęgnację skóry o profesjonalny, ale bezinwazyjny zabieg z zakresu medycyny estetycznej. W porównaniu do tradycyjnych kosmetyków, peeling medyczny pozwala osiągnąć dużo lepsze rezultaty w poprawie kondycji oraz wyglądu skóry twarzy, szyi czy dekoltu w zależności od zmian chorobowych czy defektów kosmetycznych. Ponadto, peelingi medyczne można często powtarzać, ponieważ cechują się niską inwazyjnością, a dodatkowo ich efekt jest widoczny na skórze praktycznie od razu.

Peeling medyczny polega na naniesieniu przez dermatologa na powierzchnię skóry kwasowego preparatu o działaniu silnie złuszczającym, ale też regenerującym. Intensywne złuszczenie martwego naskórka pozwala substancjom czynnym na dotarcie do głębszych warstw skóry. Dzięki temu zabieg pobudza procesy odnowy komórkowej, wpływa na zwiększenie grubości skóry właściwej, rewitalizując skórę twarzy, szyi i dekoltu. Wśród dostępnych preparatów dermatolog dobiera indywidualnie do potrzeb pacjenta kwas kosmetyczny o odpowiednim stężeniu i działaniu, a także ustala czas ekspozycji na preparat, czyli czas trwania zabiegu. W zależności od rodzaju problemów skórnych lekarz zaleca peeling powierzchniowy, średnio głęboki lub głęboki oraz optymalną liczbę zabiegów w celu uzyskania efektu klinicznego.

Zabieg oparty o peeling medyczny idealnie sprawdzi się zarówno w przypadku problemów chorobowych skóry, jak i przy typowych defektach kosmetycznych. Tego typu terapia skutecznie wpływa na zapobieganie przedwczesnemu starzeniu się skóry twarzy, szyi i dekoltu, a także redukcję istniejących zmarszczek. Gwarantuje efekt odmłodzenia, dzięki odświeżeniu i rewitalizacji skóry twarzy. Dzięki intensywnym właściwościom złuszczającym dermatolog jest w stanie osiągnąć również bardzo dobre efekty w kuracji skóry trądzikowej, czyli leczeniu zmian oraz powstałych blizn na skórze. To także doskonały zabieg dla wszystkich, którzy chcą gruntownie odświeżyć i oczyścić skórę, w celu przywrócenia jej miękkości, gładkości, blasku i sprężystości. Kwasy zawarte w preparatach poprawiają koloryt skóry, ujednolicając go i rozjaśniając oraz zmniejszają pory, dzięki czemu zabieg jest bardzo zalecany w przypadku skóry tłustej i łojotokowej. Seria peelingów medycznych to również kuracja bardzo dobrze wspomagająca walkę z takimi zaburzeniami funkcjonowania skóry jak rogowacenie mieszkowe, rybia łuska czy trądzik różowaty w okresie remisji.

Wskazania do zabiegu:

  • oznaki starzenia skóry, nieestetyczne znamiona i zmarszczki
  • trądzik, skóra tłusta i łojotokowa z dużą ilością zaskórników
  • trądzik różowaty w okresie remisji
  • blizny i przebarwienia skóry pochodzenia hormonalnego, starczego lub słonecznego
  • skóra wymagająca przeprowadzenia profesjonalnego oczyszczania skóry twarzy, szyi i dekoltu
  • zmiany chorobowe związane z rybią łuską czy rogowaceniem mieszkowym skóry twarzy, ramion i pleców
  • rozstępy