Usługi medyczne

Osocze bogatopłytkowe na twarz

Zdrowa, pełna blasku skóra twarzy to nie tylko oznaka witalności organizmu, ale przede wszystkim coś, co realnie wpływa na nasze poczucie atrakcyjności oraz pewności siebie. Wraz z wiekiem, pod wpływem słońca oraz trybu życia, spowalnia odnowa komórek skóry i zaczynają pojawiać się zmarszczki, przebarwienia lub blizny, ale także wyraźnie traci ona swoją sprężystość. Dlatego warto wspomóc naturalne mechanizmy odnowy skóry dodatkowymi zabiegami naprawczymi i rewitalizującymi, jak terapia osoczem bogatopłytkowym.

Metoda wykorzystująca osocze bogatopłytkowe, czyli inaczej PRP – Platelet Rich Plasma, to naturalny sposób na biostymulację i odmłodzenie skóry. Polega na wprowadzeniu do skóry pacjenta – za pomocą klasycznej techniki mezoterapii igłowej lub liniowo, wzdłuż zmarszczki czy fałdu skóry – skoncentrowanych, wysokiej jakości płytek krwi w niewielkiej objętości osocza. Otrzymuje się je w sterylnym procesie wirowania tuż przed zabiegiem, z krwi pobranej od pacjenta, dzięki czemu nie istnieje żadne ryzyko immunologicznego odrzucenia przez organizm. To idealna propozycja dla osób, którym zależy na produktach naturalnych lub dla tych, którzy mają problem z różnego rodzaju alergiami.

Osocze bogatopłytkowe, dzięki zawartości licznych czynników wzrostu, komórek regeneracyjnych i macierzystych, cechuje się szeregiem dobroczynnych dla skóry właściwości. Podczas zabiegu, płytki krwi uwalniają naturalne związki, stymulując tym samym komórki skóry do namnażania się oraz pobudzając fibroblasty do produkcji kolagenu i elastyny. To wszystko sprawia, że po zabiegu skóra staje się bardziej napięta, zwiększa się również jej elastyczność i gęstość. Metoda gwarantuje długotrwałe efekty rewitalizacji, regeneracji oraz odmłodzenia, dlatego idealnie sprawdzi się przy zabiegach medycyny estetycznej skóry twarzy.

Wskazania do zabiegu:

  • Widoczne oznaki starzenia skóry twarzy, takie jak zmarszczki, bruzdy, kurze łapki
  • Zmniejszona gęstość i brak napięcia skóry
  • Poszarzała, zmęczona skóra bez blasku
  • Przebarwienia, cienie, niejednolity koloryt cery
  • Wiotka, przesuszona skóra twarzy
  • Blizny potrądzikowe oraz przyspieszenie gojenia po zabiegach laserowych

Terapia oparta o osocze bogatopłytkowe w naturalny sposób pobudza szereg procesów naprawczych w komórkach. Efekty zabiegu są widoczne w postaci poprawy wyglądu skóry, spłycenia zmarszczek oraz bruzd, a także lepszego jej ukrwienia, a co za tym idzie ujednolicenia kolorytu. Pod wpływem biostymulacji korzystnej zmianie ulega również elastyczność, napięcie i gęstość skóry. Zabieg wpływa doskonale także na gojenie ran i blizn po trądziku lub zabiegach laserowych.