Usługi medyczne

Osocze bogatopłytkowe na szyję i dekolt

Skóra szyi i dekoltu jest niemal całkowicie pozbawiona gruczołów łojowych, dzięki temu jest znacznie cieńsza i delikatna, dlatego jako pierwsza świadczy o metryce kobiety. Na jej kondycję wpływamy swoim zachowaniem i nawykami już od lat młodości. Powstawaniu bruzd na szyi sprzyja m.in. czytanie w łóżku z opuszczoną głową, tendencja do garbienia się, spanie na zbyt wysokiej poduszce czy podpieranie rękoma brody lub szyi. Jednym z najbardziej szkodliwych czynników, który ją wysusza i przyspiesza proces starzenia, są promienie słoneczne. Dlatego również osoby, które często korzystają z solariów, mają widoczne bruzdy na skórze szyi i dekoltu. Fotostarzenie wywołuje szereg defektów, głównie w postaci zmarszczek, przebarwień i wyraźnego zwiotczenia skóry. Delikatną skórę szyi i dekoltu może podrażniać także ubranie czy codzienna aplikacja perfum z alkoholem. To wszystko sprawia, że skóra w tych miejscach traci swoją sprężystość, wiotczeje i pojawiają się bruzdy. Optymalna pielęgnacja skóry szyi i dekoltu wymaga zatem konsekwentnego unikania promieni słonecznych, częstego nawilżania, stosowania kremów regeneracyjnych na noc i regularnych masaży. Współczesnym kobietom, które mają coraz mniej czasu w ciągu dnia, żeby odpowiednio zadbać o siebie z pomocą przychodzi medycyna estetyczna. Indywidualnie dobrana terapia pomoże w regeneracji i przywróceniu blasku zaniedbanej skórze szyi i dekoltu.

Biostymulacja komórek skóry za pomocą osocza bogatopłytkowego to idealny zabieg, który odnowi strukturę skóry szyi i dekoltu, a także przywróci jej elastyczność i odpowiednie napięcie. Osocze bogatopłytkowe to naturalny koncentrat wysokiej jakości płytek krwi w niewielkiej objętości osocza. Jest ono uzyskiwane w sterylnym środowisku bezpośrednio przed zabiegiem z krwi pacjenta. Dzięki temu nie istnieje żadne ryzyko immunologiczne, a sama terapia idealnie sprawdzi się u pacjentów kładących nacisk na naturalne pochodzenie składników stosowanych w pielęgnacji oraz tych mających problem z alergiami. Osocze bogatopłytkowe dzięki zawartości licznych czynników wzrostu, komórek regeneracyjnych i macierzystych, stymuluje komórki skóry do namnażania się oraz pobudza fibroblasty do produkcji kolagenu i elastyny.

Aktywując właściwości naprawcze i odżywcze zawarte w osoczu bogatopłytkowym, zabieg efektywnie wpływa na regenerację komórek skóry, których zdolność do odnowy z wiekiem naturalnie się zmniejsza.

Wskazania do zabiegu:

  • Zmęczona i przesuszona skóra szyi i dekoltu
  • Brak elastyczności, zmniejszona gęstość i napięcie skóry
  • Zmarszczki i bruzdy w obrębie szyi i dekoltu
  • Przebarwienia, blizny i różnice w kolorycie skóry twarzy i szyi