Usługi medyczne

Botoks – usuwanie zmarszczek

Toksyna botulinowa typu A, powszechnie zwana botoksem to obecnie jedna z najbardziej popularnych i bezpiecznych metod redukcji zmarszczek. Pojawiają się one w wyniku powtarzających się skurczów mięśni danej partii twarzy i niekoniecznie idą w parze wraz z wiekiem. Zmarszczki mimiczne bowiem mogą się uwidocznić nawet u osób 20-letnich, i wtedy zastosowanie preparatu ma działanie nie tylko bezpośrednie, ale również profilaktyczne, ponieważ będzie zapobiegać utrwalaniu się zmarszczki w przyszłości.

Botoks, którego główne działanie wykorzystuje mechanizm zaburzenia przekazywania impulsów nerwowych do mięśni, doskonale sprawdza się przy wygładzaniu zmarszczek i z powodzeniem jest stosowany na całym świecie od wielu lat. Zalecany jest przede wszystkim do korekcji i redukcji zmarszczek mimicznych twarzy, ponieważ preparat doskonale radzi sobie z bruzdami na czole, tzw. kurzymi łapkami w okolicach oczu czy zmarszczkami wokół ust. Bardzo dobrze sprawdzi się również w przypadku szpecących bruzd na skórze szyi oraz dekoltu.

Lekarz, za każdym razem indywidualnie ustala dawkę preparatu w zależności od potrzeb pacjenta, tak, aby uzyskać optymalny i najbardziej naturalny efekt. Zabieg jest w 100 procentach bezpieczny i bezbolesny, nie wymaga również specjalnego przygotowania ze strony pacjenta. Polega on na śródskórnym wprowadzeniu przez lekarza preparatu za pomocą strzykawki z cienką igłą w wyznaczone wcześniej okolice. Po wykonaniu zabiegu mięśnie ulegają rozluźnieniu, co wpływa bezpośrednio na widoczne zminimalizowanie zmarszczek mimicznych po kilku dniach od zabiegu. Efekty terapii stają się widoczne po upływie od 3 do 7 dni i utrzymują się do 6 miesięcy. W miarę regeneracji połączeń nerwowych, z czasem czynności mięśni stopniowo powracają.

Wskazania do zabiegu:

• tzw. kurze łapki
• lwia zmarszczka (pionowa bruzda lub bruzdy między brwiami)
• zmarszczki poprzeczne czoła
• zmarszczki na brodzie
• zmarszczki na górnej wardze (tzw. zmarszczka palacza)
• bruzdy na skórze szyi i dekoltu