Usługi medyczne

Cosmelan – usuwanie przebarwień

Wiedza na temat szkodliwego działania promieniowania UV znana jest od wielu lat. Mimo to wiele osób wciąż wystawia się na długotrwałą ekspozycję słoneczną podczas wakacyjnych wypraw, letnich wycieczek na działkę czy zwykłego spaceru w mieście w słoneczny dzień. Nawet jeśli jednorazowo nie zauważamy większych szkód, jakie promieniowanie wyrządza naszej skórze, to z wiekiem jego negatywne skutki dają o sobie znać. Najczęściej w postaci przebarwień, plam czy piegów. Ponadto, częsta ekspozycja na promieniowanie słoneczne bezpośrednio przyczynia się do przyspieszenia procesów starzenia skóry, a nawet powstawania nowotworu. Ciemniejsze miejsca na skórze mogą jednak powstawać również z zupełnie innych przyczyn. Przede wszystkim jest to związane z nieprawidłowym funkcjonowaniem komórek wytwarzających melaninę, która jest naturalnym barwnikiem skóry. W konsekwencji, w miejscach, gdzie jest jej za dużo lub jest nierównomiernie rozłożona i pod wpływem promieni słonecznych, mogą pojawiać się przebarwienia. Najczęściej dotyczą one takich obszarów jak: twarz, szyja, dekolt, dłonie, ramiona i przedramiona oraz łydki. Do powstawiania wszelkiego rodzaju przebarwień skóry mogą prowadzić również zaburzenia hormonalne, stany zapalne oraz stosowanie niektórych leków czy kosmetyków.

Przebarwienia skóry, plamy czy mocno wyraźne piegi to w wielu przypadkach poważny defekt kosmetyczny. Tego typu mankamenty urody można skutecznie poprawić z pomocą nowoczesnych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej, takich jak Cosmelan. Terapia, o silnej wartości depigmentacyjnej (usuwa około 90% wszystkich przebarwień), działa jak połączenie peelingu medycznego z preparatami wpływającymi na proces tworzenia barwnika w melanocytach. Zabieg, indywidualnie dobierany do potrzeb każdego pacjenta przez lekarza, polega na rozłożonej w czasie aplikacji specjalnego preparatu rozjaśniającego w postaci maski oraz kremu do samodzielnego stosowania. Kuracja, która trwa trzy miesiące, skutecznie, bezboleśnie i bezinwazyjnie niweluje przebarwienia o różnym charakterze, prowadząc do wygładzenia skóry, rozjaśnienia oraz wyrównania kolorytu cery. Co ważne, pierwsze efekty widoczne są już po 7 dniach od zabiegu. Ponadto, w jego wyniku także zwężają się pory skóry, zmniejsza łojotok oraz wyraźnie poprawia się sprężystość, dzięki stymulacji odnowy kolagenu. To dodatkowe atuty, widocznie wpływające na odmłodzenie i przywrócenie równowagi, szczególnie w przypadku skóry skłonnej do przetłuszczania.

Wskazania do zabiegu

  • Wszystkie typy melasmy, przebarwienia, plamy i piegi skóry twarzy, szyi, dekoltu, dłoni, ramion i przedramion, łydek
  • Przebarwienia skóry o charakterze hormonalnym i związanym ze starzeniem skóry
  • Przebarwienia skóry związane z długotrwałą ekspozycją na promieniowanie UV, oparzenia słoneczne oraz przebarwienia po solarium
  • Nierównomierny koloryt skóry
  • Skóra łojotokowa, z rozszerzonymi porami oraz stanami zapalnymi
  • Drobne zmarszczki, widoczne oznaki starzenia skóry