Usługi medyczne

Medycyna estetyczna

Medycyna estetyczna – medycyna w służbie piękna

Korzystając z najnowszych zdobyczy medycyny estetycznej oferujemy paletę zabiegów, które znacząco pomogą w przywróceniu oraz utrzymaniu dobrej kondycji skóry, włosów i przede wszystkim wysokiego komfortu życia naszych pacjentów.

Pierwsze oznaki starzenia skóry pojawiają się w okolicy 25. roku życia. Wtedy można zaobserwować już drobne linie mimiczne czy pierwsze delikatne zmarszczki w okolicy oczu. Z czasem bruzdy pogłębiają się, skóra na całym ciele wyraźnie zaczyna tracić swoją jędrność, kobiety zauważają opadanie owalu twarzy, a mężczyźni często narzekają na wypadanie włosów. Starzenie się skóry to nieunikniony proces naturalny, związany z czynnikami pochodzenia wewnętrznego oraz zewnętrznego. O ile na te pierwsze, takie jak geny i rodzaj cery, nie mamy większego wpływu, o tyle czynniki zewnątrzpochodne zależą w większości od naszego stylu życia. Zdrowa dieta i dbanie o prawidłową wagę, odpowiednia ilość ruchu na świeżym powietrzu czy optymalny czas snu z pewnością przyczynią się do jak najdłuższego zachowania zdrowego i młodego wyglądu. Wraz z wiekiem coraz większą rolę zaczyna odgrywać prawidłowa profilaktyka, zorientowana przede wszystkim na starzenie się wszystkich warstw skóry, ponieważ proces ten bezpośrednio wpływa na jej strukturę i wygląd. Wtedy wyraźne zaczynają być zmarszczki w obrębie twarzy i dekoltu, pogłębiają się cienie i przebarwienia, twarz zaczyna widocznie tracić swój kontur. Skóra kobiet odczuwalnie zmniejsza swoją elastyczność i sprężystość, a u mężczyzn obserwuje się stopniową utratę włosów. Jedną z wyraźnych oznak wieku, ale również stylu życia, są nieestetczne żylaki na nogach, które pojawiają się w okolicach 40. roku życia.

Jeśli wygląd zdecydowanie wpływa na codzienny dyskomfort i przeszkadza w normalnym funkcjonowaniu, warto pomyśleć o działaniach naprawczych, ukierunkowanych na rekonstrukcję stanu skóry. Nowoczesna medycyna estetyczna wychodzi naprzeciw takim potrzebom, oferując szereg bezpiecznych i skutecznych terapii, które efektywnie wpływają na poprawę jakości życia.

Zapraszamy do zapoznania się z gamą zabiegów z zakresu medycyny estetycznej w centrum medycznym DP MED. Szeroka oferta terapii regenerujących skórę, odmładzających wygląd oraz leczniczych gwarantuje holistyczne podejście do indywidualnych problemów każdego pacjenta.

Zakres oferowanych terapii:

  • Przeciwdziałanie oznakom starzenia skóry twarzy, szyi i dekoltu
  • Przywrócenie blasku i witalności zmęczonej cerze, usuwanie przebarwień oraz cieni
  • Wypełnianie i spłycanie zmarszczek oraz bruzd
  • Stymulacja wzrostu włosów
  • Leczenie żylaków